Є питання?

Перевірте, можливо ви тут знайдете
відповіді на них….

1

Що треба знати, щоб розпочати роботу в ReporTax?

Як і кожен бухгалтер, ReporTax буває дуже допитливим… Тож при знайомстві, перш ніж взяти на себе сплату податків та подання звітності до держорганів, він попросить тебе відповісти на декілька легких питань.

Ось перелік того, що потрібно знати для старту роботи:

Твій ІПН

Твій e-mail

Всю іншу інформацію ReporTax візьме з відкритих державних реєстрів. Але іноді (у 10% випадків) може додатково уточнити у тебе:

Групу твого ФОП

У якій податковій зареєстрований ФОП

Також при першому знайомстві потрібно завантажити електронний підпис для подання звітності до держорганів. Лише раз надавши цю інформацію, надалі ти зможеш сплачувати податки та подавати звітність за декілька хвилин просто у месенджері.

Детальніше..

Згорнути

2

Що відбувається з особистими даними, коли користувачі завантажують їх у бота.
Де зберігається інформація, на яких серверах, якими технологіями захищена?

Під час реєстрації ми запитуємо лише дані, які і так є у відкритих державних реєстрах (ідентифікаційний номер і email).

Надалі ця інформація шифрується і зберігається на захищеному хмарному сервері Azure, наданому корпорацією Microsoft (тобто безпеку даних забезпечує Microsoft). Дані в службі сховища Azure, шифруються і розшифровуються за допомогою 256-розрядний шифрування AESіз, яка відповідає стандарту FIPS 140-2. Під час роботи з ботом вся інформація обмінюється і передається за допомогою протоколу https, який є стандартом в сьогоднішньому світі.

Під час підписання звітності ми запитуємо електронний підпис. Він зберігається в захищеному «холодному» хмарному сховищі Azure та шифрується. За роботу з ним відповідає алгоритм, який запитує даний електронний підпис у сховищі та виключно, коли ви погоджуєте підписання звіту в боті, накладає його на податкову звітність. Співробітники не мають доступу до електронних підписів користувачів. Це безпечніше, ніж передавати свій електронний підпис бухгалтеру. Незабаром буде доступна можливість підписання звітності за допомогою MobileID.

Детальніше..

Згорнути

3

Технічна сторона. Архітектура бота, яка структура процесів.

ReporTax умовно має наступну структуру:

1. «фронт бот» - сервіс діалогів і легкої логіки, взаємодіє з Telegram Bot Cloud Service по https (написаний на Java);
2. «бек бот» - великий набір сервісів для різних завдань: зберігання даних, накладення підписів, автозаповнення звітності, взаємодії з платіжними системами, зберігання ключів (Azure Key Vault) та ін.;
3. «диспетчер», через який взаємодіють «фронт» і «бек» бота (написаний на Java).
Весь процес сплати податків та подачі звітності автоматизовано, людський фактор виключено.

Детальніше..

Згорнути

4

Які ресурси ми використовуємо. Що таке апі? Чому це безпечно.

Як і інші сервіси по подачі звітності, наш продукт інтегрується з веб-сервісами Державної фіскальної служби (шлюзом), створеним спеціально для цих цілей.

Оплата податків відбувається через захищену сторінку платіжну системи, так само як і купівля квитків в кінотеатр. Бот автоматизує більшість процесів, тому подавати звітність та сплачувати податки через нього швидше, ніж через інші сервіси.

Детальніше..

Згорнути

5

Чому ReporTax кращий?

1. Користувач веде діалог з ReporTax, як з бухгалтером, відповідаючи на аналогічні питання, а на певному етапі просто вибирає одну з запропонованих (у вигляді кнопок) відповідей. Нашим користувачам подобається структурованість боту та його покроковість.

2. Бот в мобільному, це вже зараз держава в смартфоні та центр управління податками для ФОП. У будь-який момент можна заплатити податки, не потрібно відкладати на вечір або на вихідні. У будь-який момент можна переглянути інформацію щодо податків.
3. Не потрібно пам'ятати про терміни. Бот кілька разів нагадує про всі дії і розуміє, якщо ви ще не заплатили податки або не подали звітність. Користувачі зазначають, що це значна перевага, адже бот нагадує вам про строки та відразу можна сплатити податки, а в інших сервісах нагадування приходять на пошту, але з мобільного відразу не можна сплатити податки.
4. Не потрібно заповненювати нудны форми податкових звітів та переживати чи правильно заповнені всі поля. Бот ставить прості питання (наприклад, скільки ти заробив), обчислює сам всі податки, заповнює форми звітів і відправляє їх до податкової.
5. Непотрібно кожен місяць перевіряти реквізити податкової та пенсійного фонду і переживати що ви платите на правильні рахунки. Один з наших ФОП поскаржився, що йому в податковій переплутали рахунку куди платити податки і через це виникли борги. Зараз з ботом він не переймається цим зовсім та задоволений.

Детальніше..

Згорнути

6

Що таке електрониий підпис?

Електронний підпис (раніше – Електронний цифровий підпис) за статусом прирівнюється до власноручного підпису або печатки. В Україні ЕП має юридичну силу з 2003 року. Отримати особистий електронний ключ можна:

- особисто у спеціальних комерційних центрах або безкоштовно у податковій (АЦСК ІДД ДФС); Дізнатися адресу найближчого пункту видачі ключів для фізичної особи-підприємця при податковій можна за посиланням: https://acskidd.gov.ua/punktu_gde
- онлайн в ПриватБанку (якщо ви є клієнтом банку і пройшли ідентифікацію при отриманні карти);
- кур'єром (виїзну генерацію), наприклад, тут: https://ca.informjust.ua/;
- в магазині оператора мобільного зв'язку (центри видачі MobileID дізнавайтеся на сайті);

Детальніше..

Згорнути

7

Як користуватися електронним підписом?

В процесі діалогу з Reportax ви:

1) обираєте свій файловий ключ ЕЦП з ноутбука або смартфона;
2) вводите свій пароль від ЕЦП;
3) вводите..., а, ні, нічого більше не вводите, це все. Всього 2 кроки, все просто, документ підписаний.

Детальніше..

Згорнути

8

Як платити доходи в валюті?

Часто ФОПи – єдинники, які отримують доходи в іноземній валюті, стикаються з питанням обчислення бази оподаткування єдиного податку.

Якщо ФОП – єдинник отримував доходи і у гривні, і в валюті – доходи у валюті необхідно перевести за курсом НБУ у гривні та додати до гривневих. Отримана сума буде доходом ФОП за звітний період.

Чи потрібно продавати валюту?

Ні. Завдяки НБУ обов'язковий продаж валютної виручки скасовано.

Детальніше..

Згорнути

9

Коли почати платити податки?

Щойно зареєструвалися підприємцем? Платіть ЄСВ уже з 1-го місяця

Навіть якщо Ви зареєструвалися підприємцем (ФОП) 30 або 31 числа, ЄСВ у розмірі 1039,06 грн необхідно сплатити за весь неповний місяць. Штрафи за несплату, невчасну сплату ЄСВ або помилки при сплаті сягають 50% від суми нарахованого ЄСВ.

Детальніше..

Згорнути

10

З бухгалтером спокійніше? Боїтесь помилитися?

Розуміємо Ваше занепокоєння та ми багато часу приділили саме цьому питанню! В боті побудована система діалогів та мінімізований ризик помилки. Ви можете помилитися лише:

• у своїй адресі проживання (на скільки це ймовірно?);
• у сумі доходу, який отримали (на скільки це ймовірно?).
Але якщо є якась ймовірність цього – бухгалтер Вам також не допоможе.

У порівнянні з алгоритмом боту, існує людський фактор:
• помилка при сплаті податку не в той держ.орган;
• помилка при сплаті податків не на ті реквізити;
• помилка у підрахунку податків;
• помилка у заповненні звіту;
• пропуск строків.
Тож, в боті ці помилки виключені, а користуватися на мобільному саме задоволення!

Детальніше..

Згорнути

Не знайшов відповіді на своє питання? Напиши в Telegram: t.me/ReporTax_sup